Izolacje dla przemysłu i budownictwa - Polinova Izolacje Sp. z o.o.

O nas

Poznaj naszą historię

Nasza historia

Z przemysłem izolacji budowlanych jestem związany od 1964 roku. Podejmując pracę nie przypuszczałem, że pójdę tą drogą przez kolejne kilkadziesiąt lat, aż do dnia dzisiejszego…  Poznałem od podszewki procesy produkcji, wdrażania nowych technologii, standardów związanych z wytwarzaniem materiałów hydro- oraz termoizolacyjnych. Przez wiele lat koordynowalem produkcję w przemyśle materiałów izolacji budowlanej, w którym były skupione wszystkie państwowe przedsiębiorstwa wytwarzające materiały izolacyjne w Polsce.

Przez kilka lat kierowałem fabrykami wytwarzającymi papy i wyroby z wełny mineralnej w Bieruniu, Oświęcimiu i Gliwicach. W 1999 roku założyłem własną firmę.

Jan Pecka. Założyciel firmy.

Od czego zaczynaliśmy?

Zaczynaliśmy od handlu papami tradycyjnymi, oksydowanymi i lepikami na gorąco. Stopniowo wprowadzaliśmy papy termozgrzewalne modyfikowane oraz inne produkty izolacyjne. Dzisiaj mamy w ofercie najnowsze światowe rozwiązania systemowe termo- i hydroizolacji. Jesteśmy specjalistami w dziedzinie bitumicznych pokryć dachowych. Specjalizujemy się w hurtowej sprzedaży materiałów izolacyjnych dla budownictwa i przemysłu. W ciągłej sprzedaży posiadamy kilkanaście różnych gatunków pap termozgrzewalnych.

Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem największych międzynarodowych oraz krajowych producentów materiałów izolacyjnych takich jak ICOPAL, ISOVER, ROCKWOOL, KINGSPAN, BAUDER, SOPREMA, SWISSPOR, IZOBUD, WERNER, SELENA i inni.

Co robimy?

Zaopatrujemy szereg firm budowlanych, dekarskich, deweloperów w papy termozgrzewalne mające zastosowanie na dachy standardowe, dachy zielone ale również służące izolacji części podziemnych budynków, produkty termoizolacyjne (styropiany, xps, pir) oraz wszelkiego rodzaju uszczelnienia, gonty bitumiczne, wyroby z wełny mineralnej i szklanej, styropian, płyty styropianowe laminowane papą (styropapę), rynny, blachy płaskie i trapezowe, płyty OSB i inne materiały związane z izolacjami dachów płaskich.

Dostarczamy również materiały termoizolacyjne dla przemysłu m.in. maty, otuliny rur i rurociągów, płyty techniczne z wełny mineralnej odporne na wysoką temperaturę, płyty dedykowane systemom wentylacji i klimatyzacji itp. Działamy na terenie całej Polski, eksportujemy również do krajów Unii Europejskiej.

Co nas wyróżnia?

Naszymi atutami są bardzo wysoka dostępność towarów (również produktów niestandardowych), bardzo sprawna organizacja realizacji zamówień, szybka obsługa klienta, a przede wszystkim wieloletnie doświadczenie zawodowe w branży izolacji budowlanej oraz dbanie o ciągły rozwój, które umożliwiają na wskazanie Państwu najbardziej trafnych rozwiązań w mniej znanych zagadnieniach z zakresu zastosowania, montażu a przede wszystkim właściwego doboru izolacji. Służymy pomocą przed, w trakcie i po sprzedaży.

Serdecznie zapraszamy!

Zespół Polinova Izolacje Sp. z o.o.

Sprawna realizacja zamówień
95%
Wszechstronność oferty
80%
Dostępność towarów
90%
Pomoc specjalistów
87%
Konkurencyjność cen
89%

Zespół Polinova

Nasz zespół tworzy grupa specjalistów, o wieloletniej praktyce w branży budowlanej ze szczególnym naciskiem na materiały termo- i hydroizolacyjne. Pytamy, słuchamy i dobieramy optymalne rozwiązania, systemy i układy, dostosowane do wymagań inwestora i projektanta z uwzględnieniem budżetu przeznaczonego na daną inwestycję. Znajdujemy najlepsze możliwe rozwiązanie techniczne w budżecie określonym przez inwestora bądź wykonawcę. Początki naszej firmy to 1999 rok, przez całe lata dzialiśmy pod nazwą Skład Fabryczny Polinova. Od 2015 roku firma została przekształcona w Polinova Izolacje Sp. z o.o.

Macie Państwo jakieś pytania?

Zapraszamy do kontaktu! Wspólnie znajdziemy najlepsze rozwiązanie dobrane do Państwa potrzeb!